top of page

Serinlerken havamız bozulmasın

Serinlerken havamız bozulmasın

Şehirlerde yaşayan insanlar olarak çok fazla kirli hava solumak zorunda kalıyoruz. Evimizde hemen hemen hergün etrafta toz görmemiz mümkün hatta üzerini açık bıraktığımız her şeyin içi çok kısa sürede toz oluyor. Evimizin havası temizlensin diye özellikle yazın camları açıp evimizi havalandırıyoruz. Ancak dışarıdaki toz ve havada bulunan diğer partiküllerin de içeri girmesini sağlamış oluyoruz. Özellikle kış aylarında artan kömür kullanımı ile birlikte hava kirliliği de artıyor.

aminekamburoğlu

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre ise ülkemizin neredeyse tamamı zehir soluyor. Uzun süreli hava kirliliğine maruz kalınmasının solunum hastalıklarına neden olduğu ve özellikle Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için de önemli bir tehdit oluşturduğu belirtiliyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun verilerine göre hava kirliliğinde eşik değerin (20 pg/metreküp) olmasına karşın bu değer İstanbul’da 50 ve bir çok ilimizde de durum bundan farklı değilmiş. Özellikle alerjisi olan kişiler ve çocuklarımız için temiz hava çok önemli. Bu konuda birkaç hafta önce deneme fırsatı bulduğum ve bu konuda sorular sorup cevaplarını aldığım Dyson Pure Cool™ ile tanıştırmak istiyorum sizi. Dyson markasına olan güvenim zaten üst seviyedeydi bu ürünü de denedikten sonra hakikaten evin havasının değiştiğini hissettim.


Bazı partiküller, çok ince sıvı partiküller halinde ya da yoğunlaşarak atmosferde asılı kalır. Onları soluduğumuz zaman akciğerlerimizin üstünde kümelenirler. Kalp krizine, cilt yaşlanmasına ve felce sebep olabilmektedirler. Daha küçük, gözle görülmeyen zararlı ultra ince partiküller de vardır. Akciğerlerin içine doğru küçük kümeler halinde ve gaz değişim bölgelerinde seyahat ederler. Kan dolaşım sisteminin içine girebilecek kadar küçüktürler. Dyson 360° Glass HEPA Filtre havada bulunan 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri (bakteri, polen, alerjen, toz ve kokular gibi) dahi % 99.95 hapsederek soluduğunuz havayı çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hale getiriyormuş. Ayrıca diğer hava temizliyicilere göre % 70 daha küçük ve % 66 daha hafif. Böylece hem farklı odalara taşımak hem de kullanılmadığında kaldıracak yer bulmak çok kolay oluyor.

Dyson Pure Cool™ hem havayı temizleyip hem de Air Multiplier™ teknolojisi ile aynı zamanda serinletebiliyor. Sene boyunca odadaki havayı temizlerken, ihtiyaç duyduğunuzda da serinlik sağlayabiliyor.Yani çift fonksiyonlu olarak kullanabiliyorsunuz. Serinlemeye ve odanızda temiz havaya ihtiyaç duyduğunuzda, 4-10 arası ayarlar genel serinlik, uzun mesafeli hava akımı ve aynı zamanda temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Aynı zamanda havayı bütün odaya eşit olarak dağıtıyor.

Dyson Pure Cool için daha detaylı bilgiye http://www.dyson.com.tr/FansAndHeaters/Purifiers adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Teknosa ve Media Markt’lardan satın alınabiliyor. Kısa bir süre sonra www.hakman.com.tr adresinde de satışa sunulacakmış.

#dysonpurecool

#DysonPureCool #dyson #AirMultiplier #dysonpurecool #bohemother #DünyaSağlıkÖrgütü

bottom of page