top of page

PANÇO

Yine çok eğlenceli ve keyifli bir organizasyon ile bize ev sahipliği yapan PANÇO bu sefer çocuklarda kıyafet seçiminde nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bizlere bilgi verdi.

Panço’nun ticari hayatı 1978 yılında, toptan satış ile Eminönü Sultanhamam’da başlamış. Panço, 38 yılda bayiler ile birlikte toplam 114 mağazası, 250 adet satış noktasına ulaşmış.

Panço Büyüklere Yok Diyor

Çocukların renkli dünyası, sınırsız hayal güçleri var. Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden yaratıcı.

Onların dünyasında büyüklerin sınırlamaları, kuralları yok.

Eğlenmek var, mantık yok.. Kısaca, onların dünyasında büyük olmaya yer yok!

Onlarla aynı hayal gücünü paylaşıp, aynı dünyada, çocuklarla bir arada yaşıyoruz!

Ve diyoruz ki... BÜYÜKLERE YOK!

Pançonun bize verdiği ilginç bilgileri paylaşmak istiyorum sizlerle

1. Dünyada bir yıl içerisindeki pamuk üretimi 26 milyon ton tüketimi 24.2 milyon ton dur. Panço çocuk giyim olarak her yıl tüketilen pamuklu kumaş miktarı 200 tondur.

2. Bebek cildi yetişkinlere oranla 5 kat daha geçirgen yapıya sahiptir. Bu nedenle bebek cildi ile temas halinde olan kumaşlar bebeğe zarar verici nitelikte olmamalıdır ve belirli kalite standartlarını sağlamalıdır. Üretilen her bir ürün gerekli test aşamalarından geçerek Ekoteks sertifikası almalıdır. Ekoteks sertifikası demek uluslararası güvenilirliği temsil eden ekolojik kalite markası demektir.

3. Panço’nun yeni sezon koleksiyonunda 850 model renkleriyle birlikte 2550 adet ürün çalışılmıştır.

4. “0-2” Yaş çocuk t-shirt yakalarının genişliği Ortalama 11,5 cm’dir. 0-2 yaş çocuk üst giyiminde yaka açıklığı standarttır. Bunun nedeni çok küçük modeller olduğu için yaka açıklığı arttığı zaman estetik olarak görüntü bozukluğu oluşturmamasıdır. Biz çoğunlukla 0-2 yaş üst gruplarımızda çıt çıt kullanarak daha fonksiyonel bir kullanım sunuyoruz.

5. Bir koleksiyon ne kadar sürede oluşuyor ?

Koleksiyon oluşum sürecinin en önemli aşaması olan ARGE süreci ( yurtdışı ziyaretleri, materyal deneme çalışmaları) yaklaşık 3 ay gibi bir süreci kapsıyor. Çalışma sürecimizin en çok zaman alan kısmı bütün materyallerin test aşamasından geçip doğru materyal ile doğru tasarımın buluşmasıdır.

6. Panço’da, ortaya çıkarılan 1 koleksiyon için, üretimden - son tüketiciye ulaşıncaya kadar 120 kişilik bir ekip çalışmaktadır.

Panço 2016 ilkbahar/yaz koleksiyonu hakkında

Panço’nun yıldızları 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda da en eğlenceli renklerin ve desenlerin yarattığı şıklık ile göz dolduruyor.

  • Çocuk giyimi denince Türkiye’de akla gelen ilk markalardan biri olan Panço yeni sezonda da oldukça iddialı.

  • Panço’nun 2016 İlbahar/Yaz koleksiyonu yaza duyulan özlemi hem kullanılan desenler hem de renkler ile gideriyor!

  • Panço’nun yeni sezon koleksiyonunda T-shirtler 19,50 TL elbiseler 37,95 TL, etekler 36,95 TL, gömlekler 34,99 TL, pantolonlar 55,95 TL, şortlar ise 28,99 TL ‘den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

Türkiye’de çocuk giyim denilince, akla gelen ilk markalardan birisi olan Panço, yeni sezon koleksiyonunda miniklerin en renkli hallerinden, yaz mevsiminin enerjisinden ve yazın en sevilen simgelerinden ilham almış. Panço ilkbahar ve yaz aylarının heyecan veren tüm yansımalarını, enerjisini, o sıcak renkli temasını tüm koleksiyonuna yansıtmış. Panço’nun yeni sezon koleksiyonu yine büyükleri kıskandırarak, “Büyüklere Yok!” demeye ve kendi yıldızlarını mutlu etmeye devam ediyor.

Panço’nun yeni sezon koleksiyonu ile çocuklar her yerde çocuk ve her yerde şık olmaya devam ediyor…

Panço’nun kızlar koleksiyonunda detaylarda; taşlar, danteller, ponponlar kullanılırken, yazın simgeleri ve vazgeçilmezleri olan; çiçek, kelebek, karpuz, dondurma ve cupcake gibi desenlerin de verdiği ilham tüm koleksiyona yansıtılmış ve sezonun yıldızı olmaya aday!

Erkekler için ise yazın heyecanı, birbirinden canlı ve keyifli renkler ile surf tahtalarıyla, dalgalarla, Hawai desenler ve palmiye ağaçlarıyla, miniklerin en güzel hikayelerini oluşturmaları için sunulmuş.

Çocukların çocukluğunu doyasıya yaşamalarını ve bu enerjiyi şıklıkları ile de yansıtmalarını isteyen Panço, 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da bu mottosundan asla vazgeçmiyor.

Panço’da Önemli İşbirliği

Panço Çocuk Giyim A.Ş. olarak sektördeki sorumluluğumuzun farkındayız ve ilk günden bu yana olduğu gibi “Kaliteli ve Sağlıklı” üretimimizden ödün vermeden ve hatta bunu destekleyecek tüm gereklilikleri yerine getirme sorumluluğuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ekoteks ile yapılan projemiz ile birlikte, satışa sunulan tüm ürünlerimiz gerekli test aşamalarından geçiyor ve ilgili sertifikayı aldıktan sonra mağazalarımızda yerlerini alıyorlar.

Ekoteks Kimdir ?

1998 yılında İHKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracatçılar Birliği)’nin yatırımıyla kurulan Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş., alanında deneyimli ve dinamik kadrosuyla, oyuncak ürünleri de dahil olmak üzere geniş tüketici ürünleri yelpazesini hassasiyetle test etmekle birlikte, dünya çapında 3.000’in üzerinde uluslararası ve lokal kuruluşlara hizmet vermektedir.

Deneyim ve uzmanlığın ön plana çıktığı bu noktada, Ekoteks ürün güvenliği testleri, ilgili regülasyon ve tebliğler kapsamında yasaklı veya kullanımı kısıtlandırılmış kimyasal maddelerin analizleri ve ürün kalitesini tespit etmek amacıyla talep edilen tüm performans testlerinde, sektörde lider test kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Ekonomi Bakanlığı ve İthalat Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu “Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin 2014/15 sayılı Tebliğ gereği” Türkiye’ye ithal edilen ürünlerde Azo boyarmadde denetimi yapılmaktadır. Söz konusu bu denetim ve gözetimlerde Ekoteks uygulayıcı olarak görevlendirilmiştir.

Ekoteks Laboratuvarın Amacı Nedir ?

*İnsan sağlığı ve çevreye zararlı olabilecek tüm ürün ve kimyasalları kontrol altında tutmak ve tekstil kalitesinin yükseltilmesinde aktif rol almak, yasaklı maddelerin test ve analizleri, sonuçların yorumlanmasında sektöre destek vermek.

* Tekstil ürünlerinin kalitesini istenen seviyeye yükseltmek için en doğru test ve denetim servislerini sunmak.

* Kalite politikaları çerçevesinde, doğru testi uluslararası gerekliliklere uygun olarak yapmak ve müşteriye güvenilir bir şekilde ulaştırmaktır.


bottom of page