top of page

Music Together

Sarp ile birlikte ilklerimize çok güzel bir etkinlik daha ekledik. İlk dersimize göre hiç fena sayılmazdık. Müziğin tadına bagetleri ısırarak baktık :)

30 sene önce Amerika’da Princeton New Jersey'de keşfedilen, 0-5 yaş grubu arası çocuk ve ebeveyninin beraber katılım sağladığı 40 ülke, 2.500 noktada hizmet veren Music Together, dünyada oluşturulan ilk erken yaş müzik eğitimi programı.

Music Together’a çocuklarını götürerek bu programla tanışan ikişer çocuklu iki anne, çocuklarındaki faydaları gözlemleyerek kendi programının yöneticisi olmaya karar verirler ve Türkiye’deki bölgesel ihtiyaçları saptayıp, Music Together’ı yayabilmek adına yurtdışında program eğitimini almak için kolları sıvarlar. Gece geç saatlere kadar hazırlanan başarılı sunumlar ve olumlu sınav sonuçları sayesinde lisanlar alınır iki çocuklu iki anne, iki girişimci anneye dönüşüverir.

Music Together by KidzHarmony; Beykoz, Göktürk, Yeşilköy, Akatlar;

Music Together by Dramatikanne; Çekmeköy ve Kurtköy’de hizmet vermeye başlarlar.

Bu programa özel hazırlanmış yaklaşık 200 şarkı, farklı kültürlere ait, farklı dillerde yazılmış anonim müziklerin yanı sıra, jazz, blues, klasik, country, latin alt yapısıyla hem yetişkinleri hem çocukları büyüsü altına almaktadır. Aileler 10 hafta boyunca katıldıkları 45'er dakikalık müzikal deneyimin sonunda; ilk enstrümanları olan ses ve vücutlarını kullanmayı; çok sesli vokaller, ritim çalışmaları ve melodi tekrarları yaparak eğlenerek öğrenirler.

Music Together’ın çocukların kişisel gelişimlerine olumlu birçok etkisi; aileler ve uzman pedagoglar tarafından tespit edilmiş. Ayrıca Music Together Ar-Ge Departmanı’nın müziğin çocuklar üzerindeki olumlu etkileri üzerine yaptığı güncel araştırmalara https://www.musictogether.com/ sayfasından ulaşılabilir.

Müzikle erken yaşta tanışmış çocukların; duygusal zekâlarının, konuşma becerilerinin, hafıza, matematik ve sosyal becerilerinin, fiziksel koordinasyon yetilerinin ve okul başarılarının daha yüksek olduğu gözlenmiştir.

Çocuklara oturdukları yerden televizyon izleyerek, tabletlerden, akıllı telefonlardan, radyolardan dinleyerek müziği tüketmek yerine, ailece müzik yapmanın, müziği üretmenin zevkini ve mutluluğunu yaşatır. Aile bağlarını daha da kuvvetlendiren bir deneyimdir.

Kazanımlar:

✓ Çocukların doğuştan var olan müzik yetilerini ortaya çıkararak geliştirmeleri,

✓ Bedenlerini doğru ritimle hareket ettirmeleri,

✓ Ebeveyn ve çocuk arasında özel bir bağ kurulması,

✓ Eğlenirken fark etmeden solfej ve ritmin temellerini almaları,

✓ Ailece kaliteli vakit geçirmeleri,

✓ Enstrüman çalma, bale, tiyatro ve dans öğrenebilme yaşları geldiğinde sağlam bir alt yapıya sahip olmaları,

hedeflenir.

Derslerde işlenen parçalar birbirinin hemen aynı gibi tınlayan, alıştığımız çocuk şarkılarından farklıdır

Fikir sahibi olmak adına dinlemek için: https://www.musictogether.com/prospective-parents/our-music

Programımız her yıl 4 dönem olmak üzere devam edecektir. Birbirinden farklı içeriğe sahip 9 müzik dönemi bulunmaktadır. Dönemler birbirlerini takip etmez ancak tamamlarlar.

Music Together by KidzHarmony; Beykoz, Göktürk, Yeşilköy, Akatlar bölgelerindeki derslere katılım sağlamak için

Facebook /musictogetheristanbul

Instagram @musictogetheristanbul

Twitter @musictogethertr

Email: musictogetheristanbul@gmail.com

Web: www.musictogether.com

Telefon: 0532 656 77 86

Music Together by Dramatikanne; Çekmeköy ve Kurtköy bölgelerindeki derslere katılım sağlamak için

Facebook /musictogetherbydramatikanne

Instagram @musictogetherbydramatikanne

Web: www.musictogetherbydramatikanne.com

Email: dramatikanne@gmail.com

Telefon: 0530 579 25 22


bottom of page