top of page

İş Sanat’tan Hande Doğandemir ile Çocuklar İçin Müzikli Masallar


Çocuk tiyatrosu çocukların gelişimine büyük katkıda bulunan en iyi aktivitelerden biri bence.

Çocuklar taklit yoluyla öğrendiklerini uygulamaya başlarlar, bedenlerini kullanmayı, iletişim kurmayı, ekiple çalışmayı ve bir çok güzel davranışı bu sayede edinirler.

Hatta tiyatro günümüzde psikolojide tedavi yöntemi olarakta kullanılmakta. Modelleyerek öğrenme yo­luyla korkulan nesneyle ilişki kurma davranışlarında da bir artma olduğu saptanmış. Bunun yanı sıra çocuğumuzun yapmasını ve yapmamasını istediğimiz birşeyi direk söylemek yerine ebeveyn olarak evin içerisinde bile küçük tiyatro oyunları oynarız. Ve daha etkili olduğunu görürüz.

Çocuklarımızın hayatla bir bağ kurmayı öğrenmesi izleme ve oyun yolu ile başlar. Çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerine tiyatro sanatının çok büyük katkıda bulunduğunu düşünen biri olarak. En önemli misyonlarından birini geleceğin sanatseverlerini yetiştirmek olarak belirleyen İş Sanat yepyeni bir oyunla miniklerin kalbini kazanacak. Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yönettiği Çocuklar İçin Müzikli Masallar, sevilen oyuncu ve sunucu Hande Doğandemir’in anlatımıyla ilk kez 11 Aralık Pazar günü saat 15.00’da perde diyecek.

Minik izleyiciler, dünyaca ünlü Danimarkalı masal yazarı Andersen’in ülke ülke, şehir şehir dolaşıp derlediği masalların izinde; eğlenceli danslar, neşeli melodiler ve şarkıların yanı sıra rengârenk ışıklar, ilginç maskeler ve sürpriz bölümlerle bilinmeyen diyarlara doğru benzersiz bir yolculuğa çıkacak. Aytek Önal ve Selim Can Yalçın’ın neşeli canlandırmalarına Eren Aydoğan piyanosuyla eşlik edecek.

Çirkin Ördek Yavrusu ve dünya masallarının en sevilen örneklerinin yepyeni bir uyarlamayla sahneleneceği bu özel ve eğlenceli oyunu izlemek istiyorsanız, biletleri tükenmeden almalısınız!

www.issanat.com.tr

https://www.youtube.com/user/issanatsm/

https://play.spotify.com/user/issanat

https://www.facebook.com/issanat

https://twitter.com/issanat

https://www.instagram.com/issanat

#işsanat #bohemother #masal #çocukmasalları

bottom of page